ABBYY FineReader XIX

První OCR pro všechny typy písma na rozpoznávání fraktur a starých evropských jazyků

ABBYY FineReader XIX je speciální verze oceněného softwaru FineReader na optické rozpoznávání znaků (OCR.) na rozpoznávání textů ve „fraktuře“ anebo „gotickém písmu“ z období mezi roky 1800 a 1938. Je vyvinutý na konverzi skenů starých dokumentů, knih a novin do textu za účelem digitální archivace a publikování a je prvým OCR softwarem pro všechny typy písma na rozpoznávání fraktur.

 

 

Klíčové vlastnosti a funkcionalita:

ABBYY FineReader XIX je založený na OCR softwaru FineReader od ABBYY. Má jednoduché uživatelské rozhraní se Scan&Read průvodcem, který uživatelé provádí procesem skenování a konvertování dokumentu. Zkonvertovaný text se lehce edituje a ukládá do různých oblíbených formátů, včetně formátů Microsoft Word, běžného textu a prohledávatelných PDF. Texty jsou konvertované přesně a je zachován formát originálního dokumentu tak, že sloupce, rozložení obrázků a tabulky vypadají tak, jako v původním dokumentu.
Kromě základních OCR funkcí programu FineReader je FineReader XIX navíc schopný číst staré texty, které obsahují komplikované typy tisku. Toto zahrnuje text s ornamentálními zakřiveními, které přerušují souvislou linii slova, a znaky římského typu, které se už nepoužívají, jako například prodloužené „s“ používané v starých anglických anebo francouzských textech.

Podpora fraktur v produktu FineReader XIX zahrnuje:

Jazyky: německý, anglický, francouzský, italský a španělský

Fonty: fraktura, švabach a většina textur (Gotických) fontů

Formáty výstupů/uložení: PDF, MS Word (DOC), MS Excel (XLS), WordPro, WordPerfect, RTF, HTML, DBF, CSV, TXT, MS Word XML a PPT